61 e-zieleniak
Wybierz dzielnicę:

Bemowo

Bielany

Mokotów

Ochota

Praga Południe

Praga Północ

Śródmieście

Ursus

Ursynów

Wola

Żoliborz

Witaj Gościu Twój koszyk Ilość sztuk: 0 | Suma:
Logowanie
Promocje
Newsletter
Wyszukiwarka
Szukaj
Aktualności

Nowy owoc w naszym sklepie

Do naszego sklepu zagościł i chyba zostanie na dłużej nowy owoc… Z wyglądu przypomina nieco orzeszki ziemne. To Tamarynd. Jego strąki są gładkie i kruche. Po ich rozłamaniu ukazuje się miąższ - lepki, mięsisty o konsystencji pasty, ścisło przylega do pestek. W smaku słodko-kwaśny, rozpływa się w ustach a na koniec pozostają po nim lśniące, czarne pestki.
Oprócz pysznego smaku przynosi on również wiele korzyści zdrowotnych. Zmniejsza stany zapalne w organizmie, poprawia wzrok, chroni układ oddechowy, leczy choroby skórne, poprawia funkcje układu pokarmowego, zwiększa siłę układu odpornościowego, zmniejsza gorączkę, obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi a nawet chroni przed pasożytami i robakami. Jest również silnym przeciwutleniaczem.
Jest cennym źródłem witaminy C, E i B, wapnia, fosforu, żelaza, potasu, manganu i błonnika.
Przy tylu zaletach nie dziwi jego ogromna popularność na świecie. Jest uprawiany od tysięcy lat w Afryce, głównie Sudanie, ok. 5000 lat temu trafił do Azji, ok. 500 lat temu do Ameryki a teraz jest również dostępny w naszym sklepie. Zapraszamy do spróbowania.
Smaczna i zdrowa alternatywa dla cukierków.